مزوتراپی چيست؟

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و اگر موضوع مورد بحث ما پوست باشد که مهم ترین عضو ظاهری بدن است، همیشه باید راه های مراقبت از آن را آویزه گوش خود کنیم.

مزوتراپی چيست؟

 مزوتراپی چيست؟

مزوتراپی روشی است كه در آن ويتامين ها، مواد معدنی، آنتی اكسيدان ها و ديگر مواد مورد نياز پوست به صورت مستقيم تزریق می شوند. مزوتراپی بر حسب ماده تزریقی انواع مختلفی دارد.

داشتن پوستی زیبا و سالم نشان از این دارد که شما شخصی هستید که به اندازه کافی به خود اهمیت می‌ دهید و به عنوان بخشی از محیط پیرامون خود به هر امری توجه ویژه‌ ای را دارید. بی شک همه دوست دارند پوست زیبایی داشته باشند اما در میان خانم ها مراقبت و زیبایی پوست از اهمیت بیشتری برخوردار است. برای داشتن پوست زیبا روش های مختلفی وجود دارد، شما می توانید از از روش های خانگی برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید و یا زیر نظر پزشک در کلینیک های پوست و زیبایی و با استفاده از تکنولوژی، پوست زیبایی داشته باشید.

 از آفتاب دوری کنید

یکی از مهم ترین راه های مراقبت از پوست، حفظات از آن در برابر آفتاب می‌ باشد. نور خورشید به دریافت ویتامین D کمک می کند اما اگر بیش از اندازه در زیر نور خورشید بمانید، می بینید که پوست شما رنگ و شکل خود را از دست می دهد. آشکار است که در این مواقع پوست شما به دلیل تحمل اشعه‌ های UV آسیب دیده است. نمی‌ توان از خورشید دوری کرد، اما می‌ توان از پوست خود در مقابل خورشید محافظت کرد. یک عمر زندگی در برابر آفتاب باعث افزایش چین و چروک صورت، لک های پوستی و یا حتی افزایش خطر سرطان پوست شود.

رژیم غذایی مناسب را فراموش نکنید

بتا کاروتن نوعی ویتامین A برای شکل‌ گیری سلول‌ ها الزامی‌ است. کاروتینوید‌ها از پوست در برابر نور مضر آفتاب محافظت می ‌کنند. شلغم، سیب زمینی شیرین، هویج، اسفناج و کدو منابع سرشار از ویتامین A هستند. غذا‌های سرشار از ویتامین C مثل تمام انواع میوه‌ ها، مخصوصاً توت فرنگی، گل کلم و فلفل قرمز موجب می‌ شوند تا پوست جوان تر به نظر آید. ویتامین C وظیفه تولید کلاژن در بدن که مسئول استحکام پوست است را به عهده دارد؛ بنابراین به خوبی درک می‌ کنید که کمبود ویتامین C در رژیم غذایی به ایجاد چروک پوست حتی در سنین جوانی منجر خواهد شد.

 سیگار قاتل پوست

سیگار کشیدن پوست شما را پیرتر از آنچه هست نشان داده و باعث به وجود آمدن لک‌ های پوستی می‌ شود. سیگار کشیدن رگ‌ های کوچک خون رسان به پوست را نازک کرده و باعث کاهش خون رسانی به پوست می‌ شود. با کاهش خون رسانی پوست از دریافت اکسیژن و مواد مغذی که برای سلامتی به آنها نیاز دارد، محروم می‌ شود. همچنین سیگار کشیدن به فیبرهای کلاژن و الاستیک که عامل استحکام و قابلیت ارتجاعی هستند، آسیب می‌ رساند. دخانیات علاوه بر مستعد کردن بدن شما برای ابتلا به انواع بیماری‌ های تنفسی و مشکلات قلبی، پوست شما را به یک تخته خشک ترک‌ دار تبدیل می‌ کند.

استرس‌ تان را کنترل نمایید

استرس کنترل نشده می‌ تواند پوست شما را حساس کرده و باعث جوش زدن و سایر مشکلات پوستی شود. برای حفظ سلامتی بدن و همچنین سلامت روان شروع به کنترل استرس تان نمایید. با کنترل استرس به نتایج شگفت انگیزی دست خواهید یافت.