کمبود ویتامین D3 و بیماری ها و مشکلات ناشی از آن

کمبود ویتامین D3 و بیماری ها و مشکلات ناشی از آن، در این مقاله قصد داریم به بررسی تعدادی از مشکلات، بیماری ها و نارسایی هایی که ممکن است به واسطه کمبود ویتامین D3 در بدن انسان ایجاد شود بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: کمبود ویتامین D3 و بیماری ها و مشکلات ناشی از آن

کمبود ویتامین D3 احتمال بروز چه مشکلاتی را در انسان افزایش می دهد؟

کمبود ویتامین D3 احتمال بروز چه مشکلاتی را در انسان افزایش می دهد؟، کسی دقیقا مطمئن نیست چرا سطوح کم ویتامین D تاثیرات منفی بر سلامتی می‌گذارد. گرچه کارشناسان می‌گویند که میزان توصیه شده توسط موسسه پزشکی برای مصرف روزانه ویتامین دی ۶۰۰ واحد IU برای مردان و زنان خیلی کم است. دکتر جوئل فورمان، نویسنده کتاب ایمنی عالی می‌گوید:« مساعدترین سطوح ویتامین D خون برای کاهش ریسک بیماری شما ۲۸ تا ۴۲ نانوگرم بر میلی‌لیتر است. بسیاری از مردم به حدود ۲۰۰۰ واحد IU ویتامین D3 در روز نیاز دارند تا به آن سطح برسند.» . او پیشنهاد می کند که سطوح ویتامین D توسط پزشکتان چک شود تا مشخص شود چه میزان ویتامین D لازم است تا سطح ویتامین D خود را تا سطح مساعد افزایش دهید.

ادامه مطلب: کمبود ویتامین D3 احتمال بروز چه مشکلاتی را در انسان افزایش می دهد؟

آشنایی با برخی از خواص درمانی گیاه رازیانه

آشنایی با برخی از خواص درمانی گیاه رازیانه، رازیانه در فرهنگ‌های مختلف برای خاصیت درمانی‌اش مورد استفاده قرار می‌گرفت. در طب چینی سنتی، از آن برای کمک به انواع مختلفی از شرایط همچون افزایش شیر مادر استفاده می‌شد. این گیاه به درد شکم، بهبود جای نیش حشرات یا درمان گلو درد کمک می‌کند. با ما همراه باشید تا با تاثیر رازیانه بر سیری، بهبود کولیک در نوزادان و ... آشنا شوید.

ادامه مطلب: آشنایی با برخی از خواص درمانی گیاه رازیانه

گیاه گزنه تیغی و گیاه آب بشقابی، گیاهان دارویی شادی آور

گیاه گزنه تیغی و گیاه آب بشقابی، گیاهان دارویی شادی آور، در این مقاله قصد داریم شما را با دو گیاه دارویی آشنا کنیم که به گیاهان شادی آور معروف هستند. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این دو گیاه دارویی آشنا کنیم.

ادامه مطلب: گیاه گزنه تیغی و گیاه آب بشقابی، گیاهان دارویی شادی آور

تاثیر رازیانه بر سلامت استخوان ها، پوست، فشار خون و هضم غذا

تاثیر رازیانه بر سلامت استخوان ها، پوست، فشار خون و هضم غذا، رازیانه بومی جنوب غربی آسیا و جنوب اروپا بویژه بخش مدیترانه‌ای است اما امروزه در بیشتر کشورهای جهان همچون ایالت متحده آمریکا، فرانسه، هند و روسیه نیز کشت می‌شود. این گیاه بیشتر در پاییز برداشت می‌گردد. به همین خاطر در فصل پاییز و زمستان بیشتر از سایر فصول رازیانه را خواهید دید. در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از خواص رازیانه آشنا کنیم.

ادامه مطلب: تاثیر رازیانه بر سلامت استخوان ها، پوست، فشار خون و هضم غذا