آرایشگری چیست
آرایشگری چیست

 آرایشگری چیست، می دانید که شغل آریشگری احتیاج به تحصیلات دانشگاهی ندارد ولی نیازمند به مهارت لازم از یکسری توانایی ها حتمی است و اگر تیپ شخصیتی این شغل را داشته باشید میزان موفقیت شما افزایش خواهد یافت. 

آرایش به معنی اضافه کردن و پیرایش به معنای کم کردن است، در کشور ما آرایش برای خانم ها و پیرایش برای آقایان بیشتر استفاده می شود.

 

مهارت لازم آرایشگر

 

برای یک آرایشگر آراستگی ظاهر، مهارت علمی خوب، اطلاع از مدهای جدید و به روز، یادگیری روش های جدید، آشنایی با مسائل بهداشتی، توان ارائه خدمات مناسب به آرایشگری. در بعضی از آرایشگاه های زنانه چون در کنار آرایشگری، خدامات زیبایی وپوستی بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه رائه میدهند درآمد بالاتری دارند. در آرایشگاه های مردانه کارهای کوتاه کردن، حالت دادن و رنگ کردن موها و اصلاح صورت انجام می شود و در آرایشگاه های زنانه به مدل دادن، پاکسازی صورت، رنگ کردن موها و کاشت ناخن ها می پردازد. به عنوان یک آرایشگر خلاق باید با مشتریان صحبت کرده  درمورد نوع کاری که می خواهند و مشاوره های لازم را به آنها داده و جدیدترین مدل ها را به اطلاع شان برسانید.

 

بازارکار آرایشگری 

 

می توان در آرایشگاه های مختلف کار کنید که معمولا به صورت درصدی و توافقی با صاحب آرایشگاه کار می کنید و درصورت داشتن تجربه کافی و سرمایه مورد نیاز می توانید برای خود آرایشگاهی راه اندازی کنید و اگر سرمایه کافی ندارید، می توانید به صورت مشترک با چند آرایشگر دیگر، آرایشگاهی تاسیس کرد. همچنین با گذراندن دوره های تخصصی و گرفتن مدرک مربیگری هم امکان راه اندازی آموزشگاه آرایشگری را دارید.

 

نتیجه گیری

 

در طول تاریخ بشر زیبایی وآراستگی مورد توجه همه ی مردم بوده است و تا حد زیادی ظاهر افراد نشانگر شخصیت افراد می باشد و در ارتباط های اجتماعی موثر است. دلایل اصلی اهمیت داشتن آرایش برای افراد، پوشاندن عیب های موجود در پوست و مو و زیباترشدن می باشد.