4 ماده غذایی مفید که عاری از گلوتن هستند
4 ماده غذایی مفید که عاری از گلوتن هستند

4 ماده غذایی مفید که عاری از گلوتن هستند، در حالیکه مصرف غذاهای بدون گلوتن به یک رویکرد عالی در جامعه تبدیل شده است، تعداد بسیار زیادی از افراد دارای شرایطی نیستند که به مصرف مواد بدون گلوتن نیاز داشته باشند. بیش از بیست میلیون نفر از افراد جهان قادر به تحمل گلوتن نمی‌باشند. سه میلیون نفر نیز دارای بیماری سلیاک هستند.اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به گلوتن حساسیت دارید یا اینکه به بیماری سلیاک مبتلایید، مصرف غذاهای بدون گلوتن یک وظیفه اجباری برای شماست. خبر خوب این است که بیشتر مواد غذایی سالم و خوشمزه به طور طبیعی عاری از گلوتن هستند. در ادامه چهار ماده غذایی عاری از گلوتن را معرفی می‌کنیم که مصرف آن برای شما مفید خواهد بود.

جوی دو سر

جو یک ماده بسیار سالم برای قلب است و می‌تواند کلسترول خون شما را تا حد زیادی کاهش دهد. جوی دو سر همچنین می‌تواند به افراد کمک کند احساس سیری طولانی مدتی داشته باشند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که مصرف مداوم جوی دو سردر صبحانه نه تنها شما را در طول روز سیر نگه می‌دارد بلکه می‌تواند برای تحریک اشتها در وعده غذایی نهار نیز مناسب باشد.البته در مورد جوی دو سر خبرهای خوبی وجود دارد. افرادی که به دنبال مواد عاری از گلوتن هستند می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که اضافه کردن جوی دوسر به رژیم غذایی عاری از گلوتن ممکن است ارزش غذایی رژیم را افزایش دهد به خصوص در مورد ویتامین‌ها و مواد معدنی این مورد بیشتر به چشم می‌خورد. همچنین مصرف جوی دوسر برای تامین آنتی اکسیدان‌های بدن بسیار مناسب است. به یاد داشته باشید که اگرچه جوی دوسر به طور طبیعی عاری از گلوتن است اما ممکن است در طول برداشت، کاشت و یا مراحل تولید با مواد دارای گلوتن ترکیب شده باشد. به هنگام خرید حتما برچسب محصول را مطالعه کنید و از نبود گلوتن مطمئن شوید.

پاستا

شما می‌توانید پاستا بخورید و از نبود گلوتن در آن نیز مطمئن باشید. مصرف پاستاهای بدون گلوتن به معنی از دست دادن بو، طعم و بافت خوشمزه پاستا نیست. برخی از پاستاها از مواد ارگانیک و طبیعی درست می‌شوند.شما می‌توانید از این پاستاها به خوبی استفاده کنید. اگر عاشق اسپاگتی هستید می‌توانید از نسخه‌ی حاوی کینوا استفاده کنید. پس دفعه بعدی که قصد خرید مواد عاری از گلوتن را داشتید به دنبال پاستاهایی بدون گلوتن هم بگردید.

کراکر

در بازار کراکرهای بدون گلوتن خوشمزه‌ای وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها به عنوان یک عصرانه عالی استفاده کنید. به دنبال کراکرهایی بگردید که از غلات سبوس دار ساخته شده باشند و اسیدهای چرب و سدیم پایینی نیز داشته باشند.

غلات سرد

زمانی که صحبت از غلات سرد بدون گلوتن به میان می‌آید، قانون یکسانی در مورد نحوه مصرف روزانه آن وجود دارد. به دنبال غلاتی باشید که دارای حداقا سه گرم پروتئین، سه گرم فیبر و کمتر از پنج گرم قند باشد. از برندهای سالم برای این منظور استفاده نمایید.