پیشگیری از کوری شبانه، درمان اسهال و درمان ضعف جنسی، برخی از خواص شگفت انگیز خرما
پیشگیری از کوری شبانه، درمان اسهال و درمان ضعف جنسی، برخی از خواص شگفت انگیز خرما

پیشگیری از کوری شبانه، درمان اسهال و درمان ضعف جنسی، برخی از خواص شگفت انگیز خرما، خرما منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف است. این میوه منبع غنی از انرژی و فیبر است. مواد معدنی ضروری همچون کلسیم، آهن، فسفر، سدیم، پتاسیم، منیزیم، روی در آن یافت می شود. این ماده در برگیرنده ویتامین هایی همچون تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات، ویتامین A و K است.

اطمینان حاصل نمایید که خرما را به خوبی می شویید. اینکار باعث حذف ناخالصی های موجود در آن می شود. خرما را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید. 

پیشگیری از کوری شبانه:

خرما مزایای بسیار زیادی برای بدن دارد. این ماده می تواند برای مبارزه با شرایط مختلفی که بر روی گوش، بینی و گلو اثر می گذارند مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که خرما به شکل خمیر در می آید و بر روی اطراف چشم مالیده می شود یا به طور معمولی میل می گردد، می تواند تکرار کوری شبانه را کاهش دهد. این راه حل در نواحی روستایی مورد استفاده قرار می گیرد.

تسکین مستی:

خرما به عنوان یک درمان خانگی برای تسکین مستی ناشی از مصرف زیاد الکل مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده می تواند تسکین سریعی را فراهم کند و اثر الکل را از بین ببرد. خرما همچنین قادر است اثر باقی مانده از الکل را در صبح روز بعد نیز کمتر نماید. برای اینکه نتیجه بهتری دریافت کنید، آن را یک شب در آب خیس کنید و صبح میل نمایید.

درمان اسهال:

خرمای رسیده در برگیرنده پتاسیم است که می تواند یک ماده موثر در درمان اسهال باشد. هضم آن ها آسان است و می تواند ماهیت غیر قابل پیش بینی اسهال مزمن را تسکین ببخشد. فیبر محلولی که در خرما وجود دارد می تواند به تسکین اسهال کمک کند.

درمان ضعف جنسی:

مطالعات انجام شده نشان می دهد خرما در افزایش هوس جنسی نیز موثر است. چند عدد خرما را در شیر تازه بز خیس کنید سپس آن ها را با همان شیر در مخلوط کن بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس کمی هل و عسل به آن اضافه کنید.

این ترکیب برای افزایش قدرت جنسی و کاهش نازایی ایجاد شده به خاطر اختلالات متعدد مفید خواهد بود. در سال ۲۰۰۶، اثر خرما و روغن آن بر روی عملکرد جنسی افراد مورد مطالعه قرار گرفت. این مطالعه نشان داد سطح بالای estradiol و فلاونوئید در آن می تواند تعداد اسپرم ها را افزایش دهد.

برگرفته از سایت مجله سلامت