توقف مصرف الکل و استفاده از آدامس بدون قند، تعدادی از نکاتی که باید در یک رژیم غذایی رعایت کنید
توقف مصرف الکل و استفاده از آدامس بدون قند، تعدادی از نکاتی که باید در یک رژیم غذایی رعایت کنید

توقف مصرف الکل و استفاده از آدامس بدون قند، تعدادی از نکاتی که باید در یک رژیم غذایی رعایت کنید، برای اینکه رژیم غذایی سالمی داشته باشید باید یک سری نکات و مطالب را بدانید و آنها را رعایت کنید. با ما همراه باشید تا با تعدادی از آنها آشنا شوید.

خوردن الکل را متوقف کنید

الکل دارای کالری پوچ است. هرلیوان ۵ اونسی شراب ۱۲۵ کالری دارد و یک بطری آبجو حدود ۱۵۳ کالری. ازآنجایی که بدن ما از این نوع کالری به خوبی استفاده نمیکند؛ این کالری‌ها مستقیما تبدیل به چربی میشوند. اگر شما از نوشیدن‌های گاه و بیگاه لذت میبرید، تعادل را حفظ کنید.

از نوشیدن مشروبات الکلی‌تان درآخرهفته‌ها لذت ببرید، خانمها با نوشیدن یک لیوان در روز و آقایان دولیوان. هرچند که تحقیقات بسیاری کلاً نوشیدن الکل را منع میکند!

آدامس بدون قند بجویید

دفعه بعد که خواستید تنقلات چاق کننده بخرید به جای آن چند عدد آدامس بدون قند بخرید. جویدن انواع خاصی از آدامس‌ها باعث خوش بو شدن نفستان میشود و همچنین به شما کمک میکند تا گرسنگی‌تان را مدیریت کنید، تمایلاتتان به تنقلات را کنترل کنید و به کاهش وزن‌تان هم کمک میکند.

(به خاطرداشته باشید، سوربیتول که نوعی الکل قند است و گاهی اوقات در آدامس‌های کم کالری مورد استفاده قرار میگیرد میتواند برروی یبوست بعضی افراد تاثیر بگذارد).

اگرچه ممکن است جویدن آدامس باعث کم خوردنتان شود اما بدین معنا نیست که شما میتوانید روش صحیح خوردن را متوقف کنید. رژیم غذایی خوب و ورزش، هنوز هم مهم هستند.

یک دفتر یادداشت برای غذای روزانه‌تان داشته باشید

یک مداد ساده و ورق بطرز جالبی میتواند باعث کاهش وزن‌تان شود. مطالعات نشان میدهد که نوشتن آنچه که می‌خورید و می‌نوشید موجب می‌شود که شما از چیزی که می‌خورید و زمان و مقدارآن آگاه شوید و همین امرباعث می‌شود شما بطور تخمینی کالری کمتری مصرف کنید.

در یک مطالعه دیده شده که افرادی که شش روز هفته برنامه غذایی روزانه‌شان را می‌نویسند دوبرابر افرادی که فقط یکبار در هفته و یا کمتر برنامه‌شان را مینویسند کاهش وزن داشته‌اند.

موفقیتتان را جشن بگیرید (اما نه با غذا)

آیا دراین ماه ۵پوند کاهش وزن داشته‌اید و هرروز پیاده روی کرده‌اید؟ پس وقت جشن گرفتن رسیده است. جایزه موفقیتتان درکاهش وزن می‌تواند مشوق شما برای موفقیت‌های بیشتر شود پس بابت آنچه بدست آورده‌اید شادی کنید.

یک سی دی بخرید، به سینما بروید و جایزه‌ای برای مرحله بعد خود اختصاص دهید. فقط با یک بستنی گردویی و یک بشقاب بزرگ پیتزا جشن نگیرید.

ازخانواده و دوستانتان کمک بگیرید

حمایت شدن میتواند شما را برای رسیدن به هدفتان که همان کاهش وزن است کمک کند. پس به خانواده و دوستانتان درمورد تلاشتان برای رسیدن به یک روش سالم زندگی بگویید. شاید آنها هم در ورزش کردن، درست غذاخوردن و کاهش وزن به شما ملحق شوند. هنگامی که شما تمایل به تسلیم شدن دارید آنها کمکتان خواهند کرد. صادق باشید و آفرین برشما- تجربه کردن خیلی آسانتر است.

برگرفته از سایت مجله سلامت