توقف رشد سلول‌های سرطانی و درمان درماتیت، برخی از مزایای آلوورا برای سلامتی
توقف رشد سلول‌های سرطانی و درمان درماتیت، برخی از مزایای آلوورا برای سلامتی

توقف رشد سلول‌های سرطانی و درمان درماتیت، برخی از مزایای آلوورا برای سلامتی، گیاه آلوئه ورا مزایای زیادی برای سلامتی انسان دارد که برخی از این مزایا در برگیرنده بهبود سیستم گوارش است که همین امر موجب می‌شود سلامتی انسان در طولانی مدت بهتر شود. این گیاه می‌تواند سطح کلسترول و تری گلیسیرید را کاهش دهد، عملکرد سیستم قلبی-عروقی را بهبود ببخشد، درد مفاصل و عضلات را کمتر نماید، طول عمر انسان را افزایش دهد و بیماری‌های لثه را درمان نماید. این گیاه سال‌هاست که برای تسکین درد مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا خواص ضد التهابی عالی دارد. مطالعات زیادی در حال انجام است تا بتوانند مزایای بیشتری از این گیاه را کشف کنند.

توقف رشد سلول‌های سرطانی

همانطور که در بخش‌های قبلی این مقاله بیان کردیم، آلوئه ورا به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

استفاده از ژل آلوئه ورا می‌تواند به طور موثر تومورهای سرطانی را نابود سازد.

بر اساس مطالعه ای که در مجله International Immunopharmacology منتشر شد، پلی ساکاریدهای موجود در آلوئه ورا حاوی برخی ماکروفاژهای موثر هستند که حجم وسیعی از نیتریک اکسید را تولید می‌کنند. نیتریک اکسید نیز خاصیت ضد توموری دارد.

در طبیعت درمانی، روش‌های بی حد و حصری برای پیشگیری از سرطان وجود دارد و روش‌های مبتنی بر آلوئه ورا تایید شده هستند.

با این حال برخی از محققان بر این باورند زمانی که آلوئه ورا به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرد نمی‌تواند زیاد موثر باشد به همین خاطر ترکیبی از گیاهان مختلف می‌تواند فرایند درمان را تسریع کند.

بهتر است قبل از شروع به مصرف مواد گیاهی برای درمان سرطان از پزشک خود مشورت بخواهید.

بهبود و درمان عوارض جانبی پرتودرمانی

در درمان سرطان معمولا از پرتودرمانی استفاده می‌شود. در چنین شرایطی معمولا بیماران عوارض جانبی را تجربه می‌کنند.

کاربرد موضعی ژل آلوئه ورا در ناحیه ای که پرتو درمانی انجام می‌شود می‌تواند اثر تسکین دهندگی داشته باشد و پاسخ درمان را سرعت ببخشد.

اگر آب آلوئه ورا بنوشید می توانید از اثر آن بر روی بهبود سوختگی های ناشی از پرتو درمانی استفاده کنید.

درمان درماتیت

از زمان‌های قدیم آلوئه ورا برای بهبود شرایط و مشکلات پوستی مورد استفاده قرار گرفته است.

ژلی که از داخل آلوئه ورا استخراج می‌شود بهترین ماده طبیعی برای خراشیدگی‌های پوست است و به از بین رفتن نشانه‌های پیری پوست کمک می‌کند.

امروزه بیشتر محصولات مراقبت از پوست در برگیرنده عصاره آلوئه ورا هستند.

در حال حاضر بیشتر متخصصان توصیه می‌کنند از محصولات حاوی آلوئه ورا برای مراقبت از پوست استفاده شود.

در حقیقت، اگر شما این گیاه را در منزل داشته باشید می‌توانید بخش کوچکی از برگ آن را ببرید، ژلش را استخراج نمایید و به صورت طبیعی و خام بر روی پوست خود اعمال کنید. این روش درمانی بسیار موثرتر و بهتر از بیشتر کرم‌های گران قیمتی است که در بازار یافت می‌شود.

بیشتر افراد ترجیح می دهند آب آلوئه ورا بنوشند که همین امر نیز موجب بهبود سلامت پوست می‌شود. این گیاه همچنین در درمان جای نیش، بثورات، آکنه و پسوریازیس کمک می کند.

برگرفته از سایت مجله سلامت